Zamknij

Powolne odmrażanie sportu czas zacząć

13:54, 30.04.2020 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Orliki, stadiony lekkoatletyczne, korty tenisowe, ale też strzelnice czy ośrodki jeździeckie. Po majówce wszystkie te obiekty mogą zacząć funkcjonować. Będzie też możliwość pływania łódką, kajakiem lub rowerem wodnym. Jednocześnie wprowadzono wiele nowych zasad, w których można się powoli pogubić. Wszystkie najważniejsze informacje poniżej.

Etapy znoszenia ograniczeń, które dotyczą także obiektów sportowych i wszystkich rozgrywek, premier RP Mateusz Morawiecki przedstawił w sobotę, 25 kwietnia. Z punktu widzenia kibiców w całej Polsce ważne stały się dwa terminy. Na ten moment szacuje się, że kluby najwyższej klasy rozgrywkowej w piłkę nożną – PKO Ekstraklasy – wrócą na boiska w weekend 29-31 maja. W nowej, sportowej rzeczywistości, pojawi się także żużel: rozpoczęcie rozgrywek PGE Ekstraligi zaplanowano na 12 czerwca. Oczywiście w obu przypadkach nie ma na razie mowy o wpuszczaniu kibiców na stadiony.

Otwarcie orlików dla max. 6 osób
Sobotnia konferencja przyniosła również kilka szczegółów dotyczących obiektów sportowych, które znajdują się także na terenach naszych gmin. Przede wszystkim od 4 maja udostępnione zostaną: stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne), boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym orliki), a także infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa, pola golfowe i ośrodki jeździeckie czy otwarte obiekty, takie jak: strzelnice, tory łucznicze, tory gokartowe, tory wrotkarskie i rolkowe. Na tych wszystkich obiektach przebywać będzie mogło w jednym momencie maksymalnie 6 osób. Do kajaków, łódek czy rowerów wodnych według nowych zasad będą mogły wsiąść z kolei maksymalnie 2 osoby. Za to limit na jeden kort tenisowy wynosi max. 4 grających. Jakie zasady bezpieczeństwa będą  wszędzie tam obowiązywały? Ściąga poniżej.

Premier zapowiedział też 3 i 4 etap znoszenia obostrzeń dot. sportu. Tu nie podał jednak konkretnych dat. W nieokreślonej przyszłości możliwe będą zajęcia sportowe w salach i halach szkolnych dla maksymalnie 6-osobowych grup. W 4 etapie zaplanowano udostępnienie takich miejsc jak np.: kluby fitness, baseny, siłownie, kręgielnie, parki trampolin, skateparków i inne. Wtedy też możliwe ma być organizowanie imprez sportowych na otwartej przestrzeni do 50 osoób, bez udziału publiczności.

Zasady korzystania z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym (od 4 maja):

  1. zachowanie dystansu społecznego,
  2. obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, przebywając np. na boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
  3. ograniczona liczba osób,
  4. weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt),
  5. brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
  6. dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
  7. obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
  8. korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz